Z pewnością w tych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Powinno się przez to uczyć maluchy innego języka od małego. Przedszkole dwujęzyczne w Krakowie zapewni dziecku szansę na poznanie języka obcego bardzo wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to jedynie jedne z miast gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem żeby zgłębić więcej informacji o nauce języka angielskiego przez dzieci.

W jaki sposób dziecko uczy się języka?

Maluchy mogą się uczyć języków sposobem symultanicznym jak i w sposób następczy. Pierwszy sposób odnosi się do dzieci dwujęzycznych, z kolei sposób następczy dotyczy do reszty dzieci.

Kiedy zacząć naukę języka obcego?

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym będzie lepiej. Niektórzy eksperci twierdzą że już 3-miesięczne niemowlęta mogą rozpocząć naukę angielskiego. Jest to spowodowane tym, że do dziewiątego miesiąca niemowlę słyszy i rozróżnia dźwięki każdego możliwego języka. Po upływie tego czasu maluch koncentruje się tylko na głoskach, które są używane wokół niego. Aby zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy warto dać niemowlęciu okazję do jej słuchania.

Poznaj powody przez które warto uczyć dziecko języków obcych

Niektórzy nadal wierzą w mit że dzieci nie mogą przyswoić wystarczającej ilości informacji, tak by nauka była sensowna. Jest to kłamstwo, z tego względu nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dzieci wspaniałą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym to idealny trening dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to duży atut w życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe znajomości.

Nauka języka obcego – jakie są jej etapy?

Miej w pamięci że nie zawsze jest łatwo. Każde dziecko jest inne i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Aczkolwiek z reguły po jakimś czasie dziecko nabiera pewności i zaczyna budować zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Pamiętajmy że na początku nie warto uczyć dziecka gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Masz w planach, aby Twoje dziecko było poliglotą? Twoja pociecha wykazuje zainteresowanie językami obcymi? W takim przypadku warto zastanowić się nad przyswajaniem kolejnego języka przez malucha. Jaka jest jednak maksymalna ilość języków które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki obce w takim etapie to jednak maksymalna ilość, ze względu, że nauka kolejnych będzie problematyczna.