Dla osób zaczynających swoją drogę z swoim biznesem wybór między małą księgowością a dużym biurem rachunkowym stanowi zawsze trudne zadanie. Wszystko bowiem jest zależne od tego jakie potrzeby posiada konkretna firma i w jakim stylu chcemy ją prowadzić. Jak dopasować metodę najbardziej odpowiednie do naszych wymogów w temacie finansów naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać podczas wyboru usług księgowych 

Ogromną zaletą, z uwagi na specyfikę organizacji swojego biznesu jest to, aby nasza księgowa dysponowała dla nas czasem i możliwość pozostania w stałym kontakcie. Wielokrotnie mają miejsce sytuacje niezależne od nas, poprzez które nie jesteśmy w stanie przyjechać na ustaloną porę do biura co może nam komplikować sytuację. Musimy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas korporacja posiadała niżej wymienione przymioty:

  • Łatwy oraz krótki dojazd – w razie konieczności pilnego kontaktu
  • Jest usytuowana blisko nas – to pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy oraz powoduje ogromny komfort w razie zaskakujących wydarzeń
  • liczba pracowników – tak, by w wypadku choroby oraz czasowej niedomagania pracownika, który prowadzi naszą korporacje, nie pojawiły zaniedbania

Biorąc pod rozwagę wymienione wyżej rady, różnica pomiędzy mniejszym a dużym biurem rachunkowym nie jest zbyt duża. Przede wszystkim wynika to z tego,iż w każdym w dwóch przypadków, mamy styczność z indywidualną księgową dla której, oczywiście, będziemy klientem. Niektórzy sądzą, iż większe biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze przez rangę oraz sam fakt rozmiaru – więcej fachowców = brak problemów w temacie płynności obsługi. Ale nie zawsze tak się zdarza, gdyż większe biuro rachunkowe to także większa odpowiedzialności a także wzrost liczby zleceń i posiadanych zleceniodawców – co może spowodować, iż biuro nie będzie wyrabiać się w terminie z naszymi zaleceniami przez natłok zobowiązań. 

Mniejsze czy większe biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają indywidualne wady i zalety. W małych biurach rachunkowych mamy mniej pracowników, ale są oni dla nas bardziej przystępni a z uwagi na to, że najczęściej są to przedsiębiorstwa, które znajdują się w bliskim otoczeniu. Z kolei ogromnym plusem korzystania z usług dużych biur jest to, że posiadają oni dużo profesjonalistów a przez to, w razie choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, mamy pewność, iż niezmiennie będziemy dobrze obsłużeni.

Właściciel, musi rozważyć obie wyjścia w zależności od indywidualnych preferencji i dopasować je do siebie. Prywatna księgowa kraków w takich metropoliach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze jest skomplikowanym wyborem, ponieważ szczególnie w dużych miastach wybór jest ogromny a przez to trudniejszy.