Nie można się nie zgodzić, że Gdańsk jest nad wyraz urokliwym miastem, które zdecydowanie trzeba zwiedzić. Jeśli jednakowoż wybieramy się tak z daleka i z obszernym gronem przyjaciół, warto zastanowić się nad najbardziej korzystnym środkiem transportu. Zdaje się, że najbardziej opłacalną opcją będzie wynajem autokarów. Wyjaśniamy więcej w tej kwestii – z jakimi kosztami trzeba się liczyć, o jakich kwestiach należy wiedzieć i z jakiego powodu jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystne dla wszystkich osób, które wybierają się na tego typu podróż w większym gronie. 

Dlaczego warto wynająć autokar na wycieczkę?

Wszystkie tego rodzaju wyjazdy wiążą się z koniecznością podjęcia pewnych decyzji w zakresie logistyki. Pośród nich jest rzecz jasna kwestia tego, jakiego rodzaju środkiem lokomocji dotrzemy do celu podróży. W przypadku małego grona nie jest to problem, jeśli jednak wybieramy się z kilkunastoma osobami, to jazda kilkoma samochodami zupełnie nie ma sensu. Będzie to nieopłacalna i niewygodna opcja. Znacznie lepszą opcją będzie wynajem autokarów (w Gdańsku warto postawić na przewoźnika Autokary Legion). Z jakiego powodu warto się na to zdecydować? Przede wszystkim ze względu na ogromne oszczędności w porównaniu do jazdy na parę pojazdów, jednak mówimy tutaj także o komforcie podróży oraz że w jej trakcie możemy spędzić niezwykle miło czas w towarzystwie znajomych czy członków rodziny. Z tego powodu wynajem autokarów (Gdańsk) to opcja najkorzystniejsza jeśli mowa o wyjeździe w większym gronie.

O czym trzeba pamiętać, wynajmując autokar?

Istnieje kilka kwestii, o których zdecydowanie trzeba pamiętać podczas wynajmu autokaru. W pierwszej kolejności mowa tutaj o odpowiednim dopasowaniu autokaru do liczby uczestników wycieczki – warto jednak zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach oferta wypożyczalni jest na tyle obszerna, że niezależnie od liczby osób będzie można bezproblemowo znaleźć coś co sprosta wszelkim wymaganiom. Bezsensowna będzie na przykład jazda w kilka osób pojazdem mogącym pomieścić ich pięćdziesiąt – będzie to nieopłacalne. Należy także liczyć się z pewnymi kosztami, które zwykle wynoszą cztery lub pięć złotych za każdy pokonany kilometr. Może wydawać się to dużą sumą, ale w ogólnym rozrachunku, zwłaszcza dzieląc koszty na wszystkich uczestników wycieczki, jest to rozwiązanie naprawdę opłacalne.