Jakie metale kolorowe rozróżniamy?

Początkowo wspomnijmy co to tak na prawdę są te metale kolorowe? Może domyślasz się, że nie mamy na myśli przemalowanych przedmiotów. Metale kolorowe nie zawierają kawałków żelaza i możemy je sklasyfikować jako lekkie i ciężkie. Lekkie to między innymi aluminium i magnez, dlatego puszki po piwie są często przynoszone do skupu złomu. Metale ciężkie to na przykład cyna, kadm, nikiel, a także złoto i srebro.

Metale nieżelazne mają zastosowanie przykładowo przy wytwarzaniu grzejników z uwagi na fakt, że są doskonałymi przewodnikami ciepła. Natkniemy się na nie też dla przykładu w budownictwie i przemyśle elektronicznym. 

Domowe sposoby na odróżnienie miedzi od żelaza

Jakim sposobem upewnić się, że rupieć, który mamy jest nieżelazny? Kiedy nie jesteście przekonani czy posiadacie w garażu rzecz miedzianą czy żelazną – możecie zrobić test z nagrzaniem przedmiotu. Dobrze tutaj wiedzieć to, że metale kolorowe są bardzo dobrym przewodnikiem ciepła i szybko stają się gorące.

Popularną metodą jest również użycie magnesu. Przyciąga on żelazo, ale nie zadziała to w stosunku do aluminium. Istnieje również szansa, że rupieć posiada w sobie składa się z kilku typów metalu. Jeśli nie jesteśmy pewni czy przedmiot ma w sobie samo żelazo, czy może jest tam jedynie jego domieszka, zabierzmy przedmiot do miejsca skupu metali kolorowych. Pracownicy takiej firmy zweryfikują to dla nas i powiedzą czy rzecz ma jakąś wartość. Na pewno znajdziecie taką firmę w Lubartowie (zobacz tutaj –> http://skupsurowcowlublin.pl/skup-metali-kolorowych/).

Jakie przedmioty można sprzedać na skupie metali kolorowych?

Zazwyczaj słowo złom i jego skup przywodzi nam na myśl stalowe rzeczy, ale czy wiedzieliście, że metale kolorowe także skupowane w niejednym takim miejscu? W Lubartowie bez trudu odnajdziecie zaufaną firmę, która zabierze od Was te przedmioty. Co istotniejsze metale nieżelazne są na skupie warte więcej niż stalowy złom. Warunkiem dobrego zysku jest 100% metali kolorowych, bez domieszki żelaza. Bywa, że aluminium jest łączone z żelazem, lecz wtedy cena tego złomu będzie zbliżona do ceny stali i dużo niższa niż czystego aluminium.

Na pewno gdzieś w garażu lub na strychu macie stare miedziane rury i przewody, aluminiowe felgi albo jakieś stare sztućce czy uszkodzone łańcuszki. To wszystko warto zabrać do skupu metali kolorowych, gdzie dostaniecie za to niezłą sumę.