Nie można zaprzeczyć, że spalanie jest bardzo istotną kwestią, jaką warto kierować się podczas kupna samochodu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w gruncie rzeczy spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów w jakie go eksploatujemy. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać względnie mało pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy też prawdziwym potworem o ogromnej pojemności silnika. 

Od czego zależy spalanie?

Bardzo kluczowe jeśli chodzi o spalanie paliwa są: ilość koni mechanicznych, jak również pojemność silnika. Warto jednak pamiętać, że to, jak prowadzimy pojazd, również może w istotny sposób wpłynąć na spalanie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że jazda miejska wymaga znacznie większych nakładów paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnie, bez ciągłego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli w związku z tym kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Aby zmniejszyć spalanie paliwa, warto trzymać się kilku niezwykle łatwych do zapamiętania porad. Po pierwsze, optymalnym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takiej trasy, która ogranicza przebywanie w nich do niezbędnego minimum. Ponadto dobrze jest jechać ze względnie stałą prędkością na jak najwyższym biegu – w trasie idealna jest jazda ok. 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie warto decydować się na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, aby spalanie było zredukowane do minimum. Wierzymy, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tego, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: torst.pl