Kiedy robisz remont lub wykonujesz prace rozbiórkowe niewątpliwie na twoim podwórku zalega ogrom niepożądanego gruzu. Zgodnie z prawem nie można składować go na własnym podwórku. Za to może grozić ci kara grzywny. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to doskonały materiał budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, można spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest dużo i warto skorzystać z tak praktycznego materiału. Możesz to zrobić samodzielnie, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego zastosowania, oddaj to fachowej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-Jelcz – wywóz gruzu od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj profesjonalistom i pozbądź się kłopotu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W przypadku, gdy nie chcemy wykorzystać lub przekształcić odpadków budowlanych, musimy przewieźć je do punktu selektywnego zbierania odpadów w Sopocie. Nie ma przeszkód by zrobić to na własną rękę, jednak kiedy nie wystarczająco dużym samochodem, możesz skorzystać z oferty profesjonalnego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taki tok postępowania ma dużo korzyści – przede wszystkim firma trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany wielkością do przewidzianej ilości pozostałości. Po pracach rozbiórkowych należy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić fachowcom. Należy pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub wyrzucanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara grzywny w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.