Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które doskonale sobie radzą w licznych dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu konkretnego produktu oraz wachlarza jego zastosowań. Warto wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Jakie właściwości posiada polietylen

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć także o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Zastanawiasz się gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/

Jakie są różnice pomiędzy foliami HDPE oraz LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To powoduje, że bez problemu można kontrolować wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to bardzo istotne dla wszystkich klientów, którzy chcą dokładnie wiedzieć co kupują. Surowce stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie wiele osób zwraca uwagę na troskę o  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów postanowiło podmienić dotychczas używane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to dobre rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to zaskoczenie, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o kształt, barwę czy rozmiar. Niewiele osób analizuje z czego właściwie są wykonywane.Są dzielone na kilka typów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są tworzone z polietylenu o wysokiej gęstości. Są bardzo komfortowe w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby konsumenckie wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas użytku nie wytwarzają żadnego hałasu. Niestety wiąże się to z wyższą ceną. Każda osoba rozważająca zakup musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy trwałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.