Osoby, które chcą ubezpieczyć swój pojazd, muszą liczyć się z ze wszech miar różnymi cenami, które zależą od wielu czynników. Wielu kierowców gubi się w zawiłościach w tej dziedzinie. Warto wiedzieć, że tanie oc warszawa jest w zupełności osiągalne, lecz należy mieć na uwadze kilka rzeczy. 

Tanie OC dla doświadczonych kierowców

Przede wszystkim na stosunkowo tanie OC mogą liczyć doświadczeni kierowcy, a także ci, którzy nie spowodowali w swoim życiu żadnego wypadku. Firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na to, ile lat minęło od zdania egzaminu na prawo jazdy, ponieważ wedle wszelkich statystyk, kierowcyw wieku mniej więcej dwudziestu lat są sprawcami największej liczby groźnych wypadków na drodze. Dlatego młodzi ludzie, których doświadczenie za kółkiem nie jest zbyt duże, muszą niestety mieć na uwadze, że na bardzo tanie OC przyjdzie im trochę zaczekać. 

Jak miejsce zamieszkania wpływa na wysokość ubezpieczenia?

Ze wszech miar podobnie kwestia ta wygląda jeśli chodzi o markę pojazdu. Według dostępnych badań, na tanie OC mogą liczyć, niezależnie od swojego wieku, posiadacze pojazdu marki Skoda, a najwięcej muszą zapłacić kierowcy, które jeżdżą BMW. Różnica nie jest jednak w tym przypadku szczególnie drastyczna. Trzeba pamiętać także, że jeśli posiadasz na swoim koncie stłuczkę lub wypadek, którego byłeś sprawcą, ubezpieczyciel może nie być przesadnie przychylny do Twojego wniosku i zaproponować niezwykle kosztowne OC. Co ciekawe, niektóre firmy ubezpieczeniowe patrzą również na takie kwestie, jak miejscowość zamieszkania oraz intensywność ruchu w miejscu, w którym kierowca porusza się najczęściej.