Czy warto montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mogą zamontować specjaliści, jednak możemy również zrealizować pracę z własnej inicjatywy w mieszkaniu. Jakim sposobem to zrealizować? Podpowiadamy.

Od czego zacząć montaż drzwi?

Zanim zaczniemy założenie drzwi wewnętrznych, warto obznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym. Noże być tak że poręcznie jest nam należny jedynie wówczas, gdy przysługa będzie montowana dzięki doświadczonym specjalistom. Nie należy też zaczynania montowania w sytuacjach gdy w mieszkaniu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

W sytuacji gdy pragniemy zamontować drzwi wewnętrzne z futryną trzeba zobaczyć, czy jesteśmy użytkownikami całego zbioru. Futryny pozostają jako składające się nieustająco z trzech elementów. Należy całość poskładać. W innej sprawie nie umiemy prawidłowo zrobić naszej pracy.

Poczytaj też: drzwi Gdańsk

Co będzie potrzebne?

Z początku zaleca się przyszykować części ramy ,których potrzebujemy. W następnej kolejności montujemy komplet części ramy – robimy to używając kleidła, albo klamer a także śrub. Teraz wkładamy futrynę w odpowiednie miejsce w elewacji. Powinno się zostawić szczelinę która będzie równała się jeden-dwa centymetry. Między ścianą a ościeżnicą wstawiamy wykonane z drewna płytki. Oprawę powinno się umocować do wewnętrznej powierzchni drzwi wewnętrznych. Pod koniec przyczepiamy pasy maskujące.