Bezsprzecznie obecnie umiejętność mówienia po języku angielskim jest niezbędne. Bardzo często jednak osoby uczące się go borykają się z pewną blokadą i boją się mówić po angielsku. Jak to pokonać?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością znajdziesz kurs która pomoże Ci się przełamać.

Jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu po angielsku?

Zapoznaj się z prostymi sposobami, które z pewnością pomogą Ci w osiągnięciu większej płynności w mówieniu w języku angielskim.

  1. Czytanie na głos: jest to pierwszy krok aby przełamać swoją nieśmiałość. Takim sposobem przyzwyczaisz mięśnie twarzy, język i pozostałe organy mowy do obcojęzycznych ruchów.

  2. Shadowing: to technika polegająca na powtarzania na głos słów lub całych zdań po osobie, która posługuje się językiem angielskim. Możesz ćwiczyć mówienie np. oglądając film, podczas słuchania podcastów lub słuchając muzyki. Usłyszysz wtedy swój głos brzmiący w obcym języku i przywykniesz do niego.
  3. Scenki: ten punkt polega na wyobrażeniu sobie scenek w których ktoś mógłby się znaleźć czyli przykładowo w sklepie, na imprezie bądź w barze. Wyobrażaj sobie, że konwersujesz z kimś, ćwicz te dialogi na głos, jak i w myślach.
  4. Nagrywaj swój głos: możesz korzystać z gotowców do powtarzania i nagrywania. Bez wątpienia początkowo może to być dziwne, ale po kilku godzinach z całą pewnością przywykniesz.
  5. Znajdź kogoś do rozmawiania po angielsku:jest dużo aplikacji które umożliwiają rozmawianie z obcokrajowcami. Oprócz tego dobre wyjście to granie w gry na zagranicznych platformach i rozmawianie z obcokrajowcami