Prywatne przedszkole najczęściej są otwierane przez osoby fizyczne a także stowarzyszenia. Niepubliczne przedszkole z reguły mieści się w dużych domach zbudowanych lub przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Ile wynosi czesne w przedszkolu niepublicznym?

Bez wątpienia wysokość czesnego jest bardzo zróżnicowane. W dużych miastach takich jak chociażby Kraków czynsz może wynosić tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w niedużym mieście zapłacisz mniej więcej sześćset złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli niepublicznych

Bezsprzecznie wybór przedszkola to bardzo istotna decyzja. Zależy od niej dalszy rozwój a także bezpieczeństwo malucha. Co roku wiele rodziców staje przed ciężkim dylematem – wybrać przedszkole niepubliczne czy publiczne? Aby się na coś zdecydować trzeba poznać zalety tych placówek. W tym tekście zobaczysz jakie są zalety przedszkola niepublicznego.
  1. Wielki wybór dodatkowych aktywności – przedszkola prywatne mają w ofercie bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, piłkę nożną, nauka języka obcego, taniec.
  2. Mała liczba dzieci w grupie – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki temu każde dziecko ma zapewnioną indywidualną opiekę.
  3. Dostępność cały rok – w placówkach niepublicznych nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – funkcjonuje wiele przedszkoli prywatnych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe bądź artystyczne;
  5. Dobre wyposażenie – przedszkola niepubliczne z reguły mają nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Ogromna ilość atrakcji – przedszkola prywatne dają wiele możliwości. Oferują aktywności indywidualnie dopasowywane do umiejętności i zapotrzebowania każdego dziecka.
  7. Wykwalifikowana kadra – niepubliczne przedszkola zapewniają psychologa, logopedy a także pedagoga.
  8. Dopasowana do potrzeb dziecka kuchnia – często w publicznych placówkach nie ma opcji aby przygotować dziecku konkretny posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Przedszkola niepubliczne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Wysoki poziom bezpieczeństwa – wszystkie przedszkola prywatne posiadają własny monitoring, a dodatkowo wstęp do przeszkoda jest pod nadzorem.
Pamiętaj, że chodzenie do przedszkola u każdego dziecka na początku jest stresujące. Dlatego właśnie należy zapewnić mu możliwie najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest wskazana. Zadbaj o rozwój swojego dziecka, oraz o jego samopoczucie.