Na runku wtórnym i pierwotnym jest mnóstwo mieszkań przeznaczonych do sprzedaży. Przedsiębiorcy prześcigają się nawzajem, kupując co chwile ziemie przeznaczony do budowy co raz bardziej modernistycznego bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – rośnie popyt, rośnie podaż. Na masową skalę potrzebujemy w obecnych czasach eksperci w kwestii kredytów hipotecznych, którzy wesprą nas w uzyskaniu środków na wyśnione lokum. Jednak co potem? Posiadamy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie w takim razie najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

W jaki sposób to wygląda w praktyce? Czas, pieniądze … Czy to wszystko jest opłacalne?

Kiedyś usługi, oferowane przez architektów wnętrz były przeznaczone tylko dla określonego typu ludzi. wysokiej klasy dobro, na które mogli sobie pozwolić tylko nielicznych bogaczy. Pomimo, że te czasy odeszły w niepamięć, niekorzystna sława została. W takim razie porozmawiajmy sobie po kolei, co w pierwszej kolejności jest kluczowe i obalmy zbędnie rozdmuchane mity.

Podejmując decyzje o wynajęciu fachowego architekta wnętrz w Poznaniu w pierwszej kolejności oszczędzamy: swój czas i (wbrew popularnej opinii) fundusze. Dlaczego czas? Ponieważ nie mamy obowiązku badać i mierzyć perfekcyjnie każdego kąta swojego mieszkania, żeby dopasować do niego doskonałe meble. detali będziemy posiadać na wyciągnięcie ręki, zamiast borykać się z instalacją czy kablami. Jeśli czas, to i pieniądze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Jeśli dobierasz kiepską sofę do pokoju dziennego lub nieodpowiednich rozmiarów szafę do sypialni, wtedy trwonisz przede wszystkim swoje środki i czas, który poświęciłeś na ich wybranie i zakup. Żadne z nas, nie chce tracić kilku tysięcy złotych, tylko przez to, że dokonał błędnych o 2 lub 3 centymetry.

Warto też zwrócić uwagę na to, że pomimo najszczerszych zamiarów i pięknych marzeń, w jaki sposób ma prezentować się nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Sczególnie kiedy nasze mieszkanie ma mniejszy lub trudny metraż. Wtedy bez interwencji architekta wnętrz, mającego doświadczenie w temacie urządzania wyjątkowych mieszkań się nie obędzie. Pomoże nam kompleksowo urządzić każdy milimetr, tak, aby wnętrze było dla nas funkcjonalne.

Decydując się na taką usługę pamiętaj, że dużo zależy od Twojej lokalizacji, bowiem najlepszych w swoim fachu architektów wnętrz powinno się szukać w większych Polskich miastach takich jak: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Czego mamy się spodziewać?

Jeśli zadecydujesz o współpracy z architektem wnętrz, nie będziesz żałował. Po cieszącym się dobrą sławą fachowcu, musisz przede wszystkim oczekiwać wysokich kwalifikacji i maksymalnego, spożytkowania potencjału Twojego mieszkania przy pomniejszeniu nakładów finansowych na niepotrzebne sprzęty i dodatki. Oczywiście, taka pomoc jest dodatkowo płatna, jednak w zamian dostajesz, urządzone i funkcjonalne mieszkanie, które posłuży Ci przez wiele lat, bez permanentnych modyfikacji ustawienia.