Banki coraz częściej proponują akcje promocyjne, by zachęcić klientów do utworzenia nowego konta osobistego lub dobrania karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się również oferty na pożyczki gotówkowe. W momencie gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na wartościową nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Wpis powstał w oparciu o wiedzę zaczerpniętą ze strony https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Na co są promocje?

Najpopularniejszymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego używania go. Zazwyczaj nagrodą za to są pieniądze lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednakże nie sprowadzają się tylko do tego, nierzadko można znaleźć promocje kart kredytowych. Warunki, które możesz uzyskać, są o wiele lepsze niż za stworzenie zwykłego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Możesz również znaleźć promocje na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Zwykle banki w regulaminach promocji zaznaczają, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest potwierdzenie różnych zgód marketingowych. Oznacza to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą mogły kontaktować się z Tobą w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta konkretną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Jeśli wymagane są regularne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieważne jak dużo będzie transakcji, ostateczna kwota liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną opcją, która może być wymagana, jest zrobienie określonej ilości płatności kartą. Podobnie do poprzedniego punktu, nieważne na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki oczekują także płatności telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Jest to to bardzo proste, ale należy dysponować odpowiednim urządzeniem posiadającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem również systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać podaną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i uruchomić kartę debetową.

Co możesz dostać w promocji od banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do spełnienia, tym zazwyczaj nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub internetowe do wielu popularnych sklepów. Spotykane są również bony na paliwo lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Spotify. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.