Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które doskonale sobie radzą w licznych dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu konkretnego produktu oraz wachlarza jego zastosowań. Warto wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że tworzywo to jest bardzo powszechne na każdym kroku i powinniśmy doceniać jego liczne zastosowania, ponieważ zmienia nasze życie na lepsze.

Jakie właściwości posiada polietylen

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć także o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Zastanawiasz się gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/ 

Jakie są różnice pomiędzy foliami HDPE oraz LDPE?

Że ich zastosowanie jest bardzo szerokie, wszyscy już doskonale wiemy. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.