Wielokrotnie każdy z nas słyszał wyrażenie “frankowicz”. Wydaje się jednak, że niewiele osób dokładnie zdaje sobie sprawę, o kim mowa. W związku z tym dobrze jest wytłumaczyć  pewne kwestie takie jak to, kim jest frankowicz i dlaczego pomoc frankowiczom (Gdynia) to bardzo ważna sprawa wynikająca ze zwyczajnych ludzkich odruchów. Zachęcamy, aby zapoznać się z kilkoma informacjami w tym temacie!

Frankowicze – o kim mowa?

Aby odpowiednio nakreślić sytuację frankowiczów, trzeba cofnąć się nieco w czasie. W latach 90. wielu Polaków odkryło, że kredyt, który weźmie się we frankach szwajcarskich, wydaje się znacznie bardziej opłacalny. Owszem, na dokumentach sprawa wyglądała naprawdę dobrze. Kredyty frankowe zaciągano w całej Polsce, a wedle statystyk około siedmiuset tysięcy mieszkańców naszego kraju zdecydowało się na takowy. Mało kto spodziewał się wtedy, że konieczna będzie pomoc dla frankowiczów (Gdynia-> http://adwokatcar.pl/kredyty-frankowe-sopot-gdansk-gdynia-trojmiasto/, na przykład, jest miastem, w którym można bez problemu takową zdobyć, ale o tym za chwilę).

Z jakiego powodu pomoc frankowiczom (Trójmiasto) jest ważna?

Wielu Polaków, którzy jeszcze nie zdołali spłacić swojego kredytu, zostało nagle zaskoczonych tym, że banki dające umowy frankowe nagle przestały być tak uczciwe, jak mogłoby to się wydawać na papierze. Problemów było wiele – banki chociażby manipulowały ciągle kursem franka szwajcarskiego w znany jedynie sobie sposób. W związku z tym osoby, które dawno temu zaciągnęły kredyt, niekiedy muszą go spłacać po dziś dzień, a końca nie widać. Dlatego pomoc frankowiczom Trójmiasto jest tak ważna. Warto skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy się zajmują takimi sprawami jak umowy frankowe Gdańsk. Bardzo zachęcająco brzmi informacja, że coraz więcej frankowiczów daje sobie radę z długami lub nawet je anuluje.