Szczotki kojarzą się zwykle z obowiązkami domowymi, głównie ze sprzątaniem. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że obszerne zastosowanie mają również w wielu gałęziach gospodarki. Mowa rzecz jasna o szczotkach technicznych. Spełniają one kluczową funkcję w licznych halach produkcyjnych oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać różnorakie branże, w których używa się szczotek technicznych – mowa na przykład o branży logistycznej, chemicznej czy farmaceutycznej.

Jakie typy szczotek technicznych są najpopularniejsze?

Jest wiele rodzajów tych urządzeń. Mamy na przykład szczotki kątowe lub szczotki pędzelkowe – różnią się nade wszystko rozmiarem oraz liczbą zastosowań. Szczególną popularnością cieszy się jednak szczotka druciana tarczowa, np. taka z firmy Promat, która uchodzi za rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Stosuje się ją jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Cechuje się nade wszystko ergonomicznym kształtem, który pozwala na dotarcie do najmniej przyjaznych zakątków.

Z jakiego materiału robi się szczotki techniczne?

Z racji tego, że szczotki techniczne są akcesoriami w dużej mierze ściernymi, istotne jest, aby były wykonane z solidnych, trwałych materiałów. Tylko dzięki temu zachowają należytą funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich akcesoriów, jak szczotka druciana tarczowa, robi się nade wszystko z polietylenu, poliamidu i podobnych materiałów zapewniających skuteczność działania.