Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Umożliwiają to piłkochwyty, które często montowane są niewłaściwie. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy opłaca się kupić taki sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Błędy popełniane przy montowaniu piłkochwytów

Bardzo często popełnianym błędem jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio do niego. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system traci stabilność. Przez to słupki mogą nawet się przewrócić, stwarzając oczywiście ogromne zagrożenie. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale też właściwe napięcie siatki.

Piłkochwyty – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aby piłkochwyty spełniały dobrze swoją rolę, trzeba montować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach przytwierdzonych do gruntu. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Trzeba mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach niezwykle dużo sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena może być naprawdę kusząca, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Z tego powodu warto zainwestować w piłkochwyty renomowanych producentów, które na pewno świetnie spełnią swoją rolę. Poświęcenie nieco większej kwoty z pewnością bardzo szybko zwróci się jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.

Informacje na podstawie strony sklepu Stempel Sport