Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest bardzo popularne. Niestety, nie zawsze jest dopuszczalna. Wówczas niezbędne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), też zachodzi konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz posiadać pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, kierujące swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych różniących się jakością świadczonych usług. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na rozmaitych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.