Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Doskonałym wyborem okazują się być wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto dowiedzieć się, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie były one odpowiednie dla dziecięcej skóry.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji działających na skórę wysuszająco. Zalicza się do nich znienawidzone przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin i kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Wymieć można takie składniki, jak proteiny ryżu, ekstrakt z hibiskusa, masło Shea.